1119 Budapest Etele út. 65

Évadzáró Precíziós Szituációs Lőverseny

Precíziós Szituációs Lőverseny

Helyszín, időpont:    KAEG Lőtér Ravazd, 2018. december 29.

Szervező:                   Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt ,  Proshooting Lövész Egyesület

Szakmai felügyelő:   Simonyi Ottó

Verseny tanácsadó: Tógyer Imre

Ezt a speciális versenyt egy évente 4-5 alkalommal megtartandó ligának tervezzük, ahol az adott évben bármely versenyen elért legjobb 3 eredmény (pontszám) alapján hirdetünk az utolsó versenyen éves bajnokokat, vándorkupával és értékes nyereményekkel.

Részvételi díj:           15 000 Ft vagy 50 EUR (a részvételi díj tartalmaz egyszeri étkezést)

Maximális létszám: 36 fő

Regisztráció:         A verseny nevezési oldalán ITT

Fegyver: A versenyen részt venni legálisan birtokolt saját vagy klub fegyverrel lehet, a rendészeti szervek tagjai szolgálati fegyverrel nem indulhatnak (a vonatkozó törvényi előírások értelmében). Indulni csak standard kaliberekkel lehet, magnum kaliberekkel nem.

Célok:   fém és törékeny célok

Használható feltámasztás: első zsák, hátsó zsák, fegyverre szerelt bipod, háromlábú állvány (tripod),

A tervezett lőtávolságok: 50-300 m-ig. A szervezők a változtatás jogát fenntartják. A pályaleírásban megadott lőtávolságok közelítő jellegűek.

Értékelés:

-        minden pályát adott szint idő alatt kell meglőni.

-        Az adott idő alatt meglőtt célok 10 pontot érnek.

-        Ahol több távolságon vannak célok, mindegyikre kell lőni, akkor is, ha az előző találat nincs meg.

-        Kötött a lövésszám és a sorrend, ahol van megállító cél az addig lőhető, amíg nincs meg a találat a végrehajtási idő belül.

A feladatok végrehajtásánál a precíz lőtudás mellett szükség lesz az adott feladat végrehajtásához legalkalmasabb pozíció, eszköz megtalálására, és a gyors helyzet felismerésre.

A verseny lebonyolítása:

Regisztráció: 07:30 órától

Fegyver belövés, nullázás: 07:45 órától, 08:45 nullázási lehetőség 100 m, max 5 perc /fő

Verseny kezdete: 09:00 órától 14:00 óráig

Verseny vége: 15:00 óra eredményhirdetés

Étkezés: 15:30 órától

Pálya leírások

1. Pálya

Kiindulási pozíció:    2 lépéssel a lőállás mögött, végrehajtási idő 3 perc, 12 db lövés.

Célok:                    4 db fém cél

Távolság:               55 m, 120 m, 190 m, 220 m.

1. Pálya

Kiindulási pozíció:    2 lépéssel a lőállás mögött, végrehajtási idő 3 perc, 9 db lövés, távolság 175 m. Első célt állva, másodikat térdelve, harmadikat ülve kell meglőni.

Mindegyik célra:       3 db lövés

Indító jelre a lövész a használni tervezett alátámasztásokat magánál tartva befut a lőállásba, majd adott sorrendbe meglövi a fém célokat.

1. Pálya

Kiindulási pozíció:    egy torony teteje, ami 3 szintes korláttal határolt, végrehajtási idő: 2 perc, 6 db lövés.

Célok:

-        80 m, 2 db törő cél, felső korlátról, 2 db lövés

-        100 m, 2 db törő cél, középső korlátról, 2 db lövés

-        90 m, 2 db törő cél, fekvő testhelyzet, fegyver 90 fokban oldalra fordítva, 2 db lövés

1. Pálya

Mozgó cél , távolság kb 50 m  A célmozgató szerkezetre rá van szerelve egy USB lap , rajta törékeny korongok , minden lövésznek  külön felszámozva 4 db . A cél adott sebességgel mozog  a pályán  oda  - vissza egyszer ,  a kijelölt zónán belül lehet lövést leadni a mozgó célra .

A lövés szám nincs korlátozva .

1. Pálya

Meglepetés pálya idő függvényében!

vissza
Honlapunk fegyverekről tartalmaz tájékoztatást kizárólag arra jogosultaknak!
Kérjük, hogy csak úgy és akkor lépjen be honlapunkra, amennyiben Ön szakmai célú látogató, viszonteladó, illetőleg fegyverek felhasználásával jogszerűen, hivatásszerűen foglalkozó személy.
Felhívjuk figyelmét, hogy a BELÉPÉS feliratra való kattintással Ön a belépésre való jogosultságát igazolja.